Haberler

Sosyal Medya Haberleri

Haberler


Sosyal Medya Girişimcileri Derneği

SOGİDER Konferanslarına Başlıyor Sogider Kafa Açma Konferanslarının ilki Üsküdar’da gerçekleşiyor.

Dünya’nın En Büyük Lityum İyon Pili Yapım Fabrikası

Tesla ve Space X firmalarının sahibi Elon Musk, tesla şirketi için Güney Avustralya’da dünyanın en büyük Lityum İyon Pil üretim fabrikasını kurdu. Bu fabrika’nın kurulumu tamamlandı. Dünyada şu ana kadar üretilen en büyük lityum iyon bataryanın kapasitesinin 30 megavat civarında olduğu belirtiliyor. Musk’a göre üetilecek batarya 100 megavat civarında olacak

Apple, Sanal Gerçeklik Dünyasına Giriyor!

TechCrunch’ın iddiasıns göre, Apple, Kanadalı Sanal Gerçeklik için gözlük başlığı üreten Vrvana firmasını satın aldı. Bu işlem Apple’a 30 milyon Dolar’a mal oldu. Bu satın alma ile Apple VR (Sanal Gerçeklik) Alanında ikinci satın alımını yapmış oldu. SMI’ bu yıl içinde satın aldığı ilk firma idi. Eğer Apple; Vrvana'nın deneyimi ile bir başlık üretme planına devam ederse, bu başlık firmanın Sanal Gerçeklik alanında donanım olarak sunduğu ilk ürün olacak. Rakipler Microsoft ve Google ise çoktan bu alanda kendi ürünlerini sunmuş durumdalar.

Zuckerberg’e göre Sanal Gerçeklik, Kısıtlandırılmış Dünya’dan Çok Daha İyi

Zuckerberg, Sanal Gerçeklik üzerine yaptığı çalışmalarına, Kısıtlı Gerçek dünyanın onu tatmin edememesinden dolayı başladığını belirtiyor. Bazı insanların Sanal Gerçekliğin insanları izole ve asosyal yapması düşüncelerine karşılık kendi fikri sorulduğunda, ‘’Aslında bunun tam tersi olduğunu düşünüyorum’’. Cevabını verdi.