Hakkımızda

Sosyal Medya Girişimcileri Derneği

Sosyal Medya Girişimcileri Derneği Hakkında


Sogider, Yani Sosyal Medya Girişimcileri Derneği, İnternet girişimcileri tarafından, internet girişimcileri için oluşturulmuş, bir yardımlaşma ve dayanışma platformudur. Amacımız, sosyal medya ve yazılım sektöründe faaliyet gösteren yerli sosyal medya üreticilerinin haklarını korumak, topluma ve resmi kurum yöneticilerine sosyal medya üreticilerinin gözünden bir bakış açısı getirmektir.

Toplumumuzu girişimcilik ve yazılım geliştirme konuları özelinde bilinçlendirmek olan genel paydası özelinde, genç girişimcilere yol göstermek, çağımızın zorunluluğu olan yazılım programları ve bu programlar aracılığı ile kodlama yapma konularında geleceğimizi aydınlatmaktır.

Gençlerimizi ve geleceğimizi düşünen derneğimiz, dijital sektör de kariyer planlayan gençlerimiz ile büyük şirketler arasında köprü görevini de üstlenmektedir. Derneğimizi bünyesinde gerçekleştireceğimiz, konferans , seminer ve eğitimlerle, gençlerimizin ve bu sektöre giriş yapmak isteyen herkes için bir geçiş kapısı ve kaldıraç rolünü de üstlenmektedir.

Derneğimiz; toplumumuz ve devlet kurumlarının yöneticilerini, sosyal medyanın önemi ve kullanımı konusunda farkındalık yaratmayı amaçlamakta, bu sayede girişimcilerin sorunlarına, devlet eli ile kolay yoldan çözümler üretilebilmesinin yolunu açmaya çalışmakta, oluşturulan sosyal medya platformlarının da, devletimizin strateji ve çıkarlarına uygun şekilde kullanılabileceğini göstermektedir.

Bu bağlamda sosyal medya siteleri ve online devlet dairelerinin siber güvenliği, siber saldırılara karşı alınabilecek önlemler ve korunma yolları başta olmak üzere, kodlama ve yazılım ile oluşturulabilecek kripto para, blockchain teknolojisi ve teknolojinin nasıl oluşturulup kullanılacağını göstermektir.

Sogider; Türkiye’nin saygın ve önemli girişimcileri ve yazılımcılarının ortak sorunlarını ortak çözümler üretme amacı ile kurulmuş ve bağlamda birlikteliğin önemli bir güç olduğunu ortaya koyan bir yardımlaşma ve yol gösterme derneğidir.

Misyonumuz


  • Sosyal medya ve yazılım sektöründe faaliyet gösteren yerli sosyal medya üreticilerinin haklarını korumak,
  • Topluma ve resmi kurum yöneticilerine sosyal medya üreticileri gözünden bir bakış açısı getirmek,
  • Gençleri yazılım öğrenmelerine teşvik etmek,
  • Dijital girişimcilik konusunda büyük şirketlerle yeni başlayanlar arasında köprü olmak,
  • Devlet kademelerinin girişimcilere ve yazılım endeksli dijital girişimcilerin sorunlarıyla ilgilendiği bir merkez olmak.

İlkelerimiz


  • Yazılım ve girişim eğitimleri vermek
  • Sosyal medyanın kullanımı ile ilgili gençleri ve resmi kurumları bilgilendirmek
  • Sosyal medya, siber güvenlik, dijital para konularında farkındalık yaratmak ve yeni fikirler oluşturmayı teşvik etmek
  • Yurtdışında ülkemizin sosyal medyada temsili konusunda fikirler ve girişimler üretmek.

“Sosyal medya konusunda en tecrübeli isimler tecrübelerini paylaşıyor”

İletişimde Olduğumuz Kuruluşlar