Konferanslar

 

Konferanslarımız


Sosyal medya konusunda engin bilgi ve tecrübelerini gençlerle paylaşan Serkan İnci ve İsmail Alpen, bugüne kadar birçok üniversitede konferans ve söyleşilere katıldı. Bu konferansların amacı gençlerin zihnini ve ufkunu açmak.

Bundan sonra yapılacak konferanslar da aynı şekilde devam edecek ve sadece üniversite ve eğitim kurumlarıyla sınırlı kalmayacak. Şirketlerde ve kamu kurum ve kuruluşlarında da sosyal medyayı anlatmaya devam edilecek.

Firmaların daha çok ilgi, müşteri veya kullanıcı çekebilmek için sosyal medya alanında hangi yollara başvurmaları gerektiği, hangi mecralarda nasıl başarılı olabilecekleri gibi konularda insanları bilgilendirmek SOGİDER’in başlıca vazifelerinden olacak.

Kamu kurum ve kuruluşlarının internet ortamında nasıl temsil edildikleri, varsa eksikler ve hatalar ve bunların giderilmesi, sosyal medyanın nasıl doğru kullanılabileceği konusunda halka ulaşmak da amaçlarımız arasında.

Gençlerin yazılıma ve girişimciliğe teşvik edilmesi hususunda da onlara gerekli yardım ve eğitimin verilmesi için çalışacak SOGİDER sayesinde Türkiye’den Teslalar, Zuckerbergler, Dorseylerin çıkmaması için hiçbir sebep yok.

SOGİDER olarak biz bu potansiyelin farkındayız. Şimdiye kadar alıştığımız “Biz yapamayız” yerine “Neden yapmıyoruz?” cümlesini benimseyerek var olan enerji ve potansiyelin doğru şekilde ve faydalı olarak kullanılması için de elimizden geleni yapacağız.